Atrakcje

Najlepsze atrakcje w Zakopane
Dolina Białego

Dolina Białego

Urokliwa dolina reglowa.
Idealnie nadaje się na spacer. Dolina o długości 2,5 km położona pomiędzy Krokwią i Sarnią Skałą, wzdłuż urokliwego Białego Potoku. W górnej części łączy się z Drogą nad Reglami, którą można się udać w kierunku Czerwonej Przełęczy , a dalej na Sarnią Skałę czy do Doliny Strążyskiej.

Wielka Krokiew

Wielka Krokiew

Największa skocznia narciarska w Polsce.
Skocznia im.Stanisława Marusarza z 1928 r. To na niej odbyły się trzykrotnie Mistrzostwa Świata FIS. Co roku organizowane są zawody Pucharu Świata i Letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

Nosal

Nosal

Wzgórze nad Kuźnicami w reglach o wysokości 1205 m.
Położone pomiędzy Doliną Olczyską a Doliną Bystrej Wody zalesione wzgórze reglowe w wysokości 1205 m. Ze szczytu rozciągają się piękne widoki na Kuźnice, Czerwone Wierchy, Giewont oraz Zakopane. Z północnej strony popularny kompleks narciarski NOSAL z bardzo dobrą infrastrukturą narciarską polecana dla stawiających pierwszy kroki na nartach.

Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa

To coś więcej niż ośrodek narciarski.
Położony na południowym stoku Gubałówki. Do dyspozycji oddaje 2 wyciągi krzesełkowe o długości 1350 m i 400 m, które od lat cieszą się powodzeniem wśród narciarzy i snowboardzistów jak również turystów podziwiających piękne widoki na Tatry.
Dodatkową atrakcją latem jest kąpielisko geotermalne z przepięknym widokiem. Oprócz kąpieli w mineralnych wodach, zagrasz tu w siatkówkę, czy odpoczniesz na leżakach.

Przewodnik po okolicy